Az iskola alapítványa

München

Erdei iskolában az 5. osztályosok

Benedek Elek szülőházánál

"Alapítvány a Bakonyszombathelyi Általános Iskoláért"

2000 novemberében alakult iskolai alapítványunk, melynek alapítói egykori diákok voltak: Gálné Farkas Irén, Panákné Miszlai Margit, Tóth Imréné, Janó Attila.

Alapítványunk célja: "A bakonyszombathelyi általános iskola tárgyi feltételeinek javítása, eszközeinek gyarapítása annak érdekében, hogy az iskolában folyó oktatás még eredményesebb legyen, a diákélet színesebbé váljon. Segítse elő a tanórán kívüli és szabadidős foglalkozások színvonalas megvalósítását. Ennek érdekében a közérdekű alapítvány nyújtson segítséget a korszerű, színvonalas, az oktató-nevelő munkában felhasználható eszközök beszerzéséhez, a környezeti-tárgyi feltételek (szaktanterem, udvar, tornaszoba vagy tornaterem) kialakításához, a szabadidős programok (szakkörök, színházlátogatások, kirándulások) megvalósításához."

Az alapítvány rendszeresen visszatérő rendezvénye a farsangi Alapítványi Bál.

Az alapítvány elnöke: Pintérné Ballabás Márta

A kuratórium tagjai: Bikali Istvánné, Simon Zsanett, Tóthné Szalai Julianna, Vig Sándorné, Pohlmüller Imre, Török Elek, Molnár Éva, Pethőné Polgár Petra.

Az alapítvány támogatását különböző iskolai tanulócsoportok és szervezetek igényelhetik. A támogatások nagyok sokszínűek voltak a megalakulástól kezdődően:

• gyermeknapok, színházlátogatások útiköltségének fedezése
  • hagyományos rendezvényünk, a Benedek Elek-nap támogatása
  • az 5. osztályosok erdei iskolájának finanszírozása
  • játszótér kialakítása (pályázat segítségével) a falu főterén
  • kazán vásárlása az iskolába
  • az újjáépített iskolába bútorok vásárlása
  • a tornacsarnok építésének támogatása
  • hozzájárulás a Határtalanul! pályázat keretében megrendezett erdélyi körút költségeihez
  • az iskola parkolójában kialakított kerékpártároló megépítése

Kérjük, tiszteljen meg bennünket adója 1%-ával!

Adószámunk: 18611650-1-11

Köszönjük támogatóinknak, hogy a 2016-ban a 2015. évi személyi jövedelemadójuk 1%-ának felajánlásával

534 357 forint bevételhez juttatták alapítványunkat.

Továbbra is kérjük kedves Olvasóinkat, hogy mindazok, akiknek lehetőségük van, és fontosnak tartják a helyi általános iskolát, segítsenek bennünket a jövőben is!

Közhasznú jelentés